1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Proč se vzdělávat?

Jeden z nejnáročnějších postojů na zvládání, se kterými jsem se setkala nejen v práci, ale i v životě celkově, je „všechno vím“. S takovým člověkem je těžké hnout, většinou je i těžké prosadit příkaz. Prostě neustále narážíte na neviditelnou bariéru, která komplikuje komunikaci a znepříjemňuje život. Věci jdou, ale pomaleji, než s někým, kdo je ochotný přiznat, že v některé oblasti neví všechno, nebo že se má stále ještě co učit a dozvědět se.

Častý projev „všechno vím“ odborníka také bývá dán tím, že odmítá jakékoli další vzdělávání, školení nebo i informace z oboru, kde si myslí, že všechno ví.

Takže je tu opět zeď. Nehnete s ním jak vy, tak v podstatě nemá šanci ani nikdo jiný. Abych ale byla spravedlivá – i takový člověk pro vás ve firmě může být do jisté míry přínosem, pokud je produktivní. Minimálně po dobu, než ho ostatní nebo doba a vývoj trhu či odvětví předběhnou.

Ale i tak pro šéfa stále zůstává otázka: Jak by se mi pracovalo s někým, kdo chce skutečně něco vědět?

 

Proč se vzdělávat_vlasta opelková_business success_tipy pro váš úspěch

 

Proč se věnovat vzdělávání?

  1. Vzdělání by se dalo nazvat jako know-how. A bez ohledu na to, kde člověk vzdělání získá, jestli na škole, samostudiem, nebo na kurzu, jeho vzdělání zlepšuje schopnost vypořádat se v životě se situacemi, které přicházejí.
  2. Vzdělání může zvýšit nejen respekt, který k člověku chovají jiní, ale i respekt, který má člověk sám k sobě.
  3. Nic nezůstává stejné. Buď prosperujete, nebo „upadáte“. Díky práci na sobě a vzdělávání jdete kupředu a zlepšujete se.
  4. Vzdělání je trvalé. Zůstane vám. Vždycky.

Jaký je váš pohled na vzdělávání? Pracujete na sobě?

Zanechte nám komentář níže.