1. Úvod
  2. /
  3. Nezařazené
  4. /
  5. Hra jménem „šéf“

Co jsou nejčastější důvody, proč šéf, manažer, majitel firmy vyhoří? Jak se dlouhodobě udržet v kondici a být stále vůdcem pro své lidi? Co jsou základní pravidla, která je nutné dodržovat? Jak vypadá Kodex manažera? To jsou témata, kterým se bude Rastislav Zachar věnovat během své přednášky „Jak se šéf dostane do pasti, ani neví jak“ na podzimní konferenci „Jak vyburcovat tým k motivaci„. Na co vše se mohou účastníci těšit? Jaké problémy si během přednášky mohou vyřešit, tak právě na to jsme se zeptali samotného autora a přednášejícího Rastislava Zachara.

Rasťo, máš za sebou 22 let v oblasti řízení lidí a vedení týmů, napsal si mnoho článků nejen z oblasti managementu. Existuje něco, co Tě dokáže ve vedení lidí ještě překvapit?

Ano. Nejvíce mne překvapí, když firma nebo manažer upustí od zajetého funkčního modelu a chce vyzkoušet něco nového. Toto není nic proti inovacím a pokroku, spíše je potřeba se na každou změnu podívat samostatně a než ji plošně zavedeme napříč celou firmou, tak ji vyzkoušet jako projekt. Když to dopadne dobře, tak pojďme do toho, ale pokud potřebujeme něco ještě doladit, tak to dolaďme dříve, než to pustíme mezi lidi, do provozu, mezi klienty.

 

Na podzimní konferenci Tě čeká téma „šéf v pasti“, respektive, jak se do této pasti ani nedostat. Je vůbec možné, aby firma nebyla závislá na šéfovi?

Je to možné, již jsem tuto situaci diskutoval s účastníky červnového Exec Clubu v Praze. Aby firma nebyla závislá, a to se netýká jen šéfa, tak musí mít platit jeden zákon a to, že paměť jednotlivce se nerovná paměť skupiny. Například, pokud z firmy odejde projektant, tak to neznamená, že v daný moment není schopna vytvářet žádné projekty a plánovat další budoucnost. Samozřejmě nejjednodušším řešením jsou sepsané popisy pracovních míst, to platí pro jakoukoli pozici. U šéfa je samozřejmě daných faktorů a věcí ke zvládnutí více, ale toto je start bez ohledu na post, který daný člověk zastává.

 

Jak to souvisí s bariérami, které má nejen šéf?

Říká se, že kdo si hraje, tak ten nezlobí. Možná někoho překvapím, ale je potřeba mít hry i v práci. Ať už to je hra jménem „recepční“ nebo „šéf“. Pokud máme svou hru, známe bariéry, které jsou s ní spojeny, máme nástroje, které ovládáme, … Možná ne každý dnes má všechny vyjmenované věci a je zcela jedno, co mu nyní chybí, protože každý z nás se musí prakticky naučit zvládat své vlastní hry.

 

Na co se mohou účastníci podzimní konference ještě těšit?

Na jiné řízení lidí. Jak skutečně krok za krokem vybudovat stabilní tým, který vyhrává a zvládá své bariéry.

 

Kdo by na konferenci „Jak vyburcovat tým k motivaci“ podle Tebe rozhodně neměl chybět?

Ten, kdo chce lidi a věci okolo sebe zlepšovat. Ten, kdo si říká: jak to udělat? Každý, kdo nechce jet pouze na 10 %, kdo se chce vydat mimo svou komfortní zónu či uzavřenou krabici a běžet vyšší ligu.

 

>> VÍCE INFORMACÍ O AKCI A REZERVACE MÍSTA <<